Fortinet, Gartner Magic Quadrant’ına göre icra becerisi en yüksek şirket olmaya devam ediyor

Fortinet, Gartner Magic Quadrant’ına göre icra becerisi en yüksek şirket olmaya devam ediyor

Fortinet, Gartner Magic Quadrant’ına göre icra becerisi en yüksek şirket olmaya devam ediyor

Fortinet güvenli SD-WAN, ekiplerin her yerden çalışabilmesi için üstün kullanıcı deneyimi ve gelişmiş güvenlik sunuyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet®, 2021 WAN Sınır Altyapısı Gartner® Magic Quadrant™ raporunda “lider” olarak yer aldığını ve icra becerisi alanında liderler arasında en yüksek puana sahip olduğunu duyurdu. Böylece Fortinet Güvenli SD-WAN ile şirket arka arkaya iki defa “lider” konumunda yer almış oluyor. Fortinet, SD-WAN inovasyonunu desteklemesinin ve her yerden çalışma yöntemini korumaya almasının, bu yılki Gartner® Magic Quadrant™ raporunda bulunduğu konumda yer almasında önemli rol oynadığına inanıyor.

Fortinet Güvenli SD-WAN, Önemli Kullanım Alanlarını Destekliyor
Fortinet Güvenli SD-WAN aşağıdaki gibi müşterilerinin birçok kullanım alanını destekleyecek şekilde tasarlanıyor.

  • Her Yerden Çalışma Sistemini Güçlendirmek: Pandemi sırasında kullanılmaya başlanan her yerden çalışma yönteminin ofisler açılırken bile birçok şirketin tercih ettiği bir sistem haline geleceği tahmin ediliyordu. Ek bir maliyet gerektirmeden dahili Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA) erişim vekil sunucu (access proxy) özelliği ile Fortinet Güvenli SD-WAN üstün kullanıcı deneyimi, gelişmiş güvenlik ve tüm kullanıcılar, uygulamalar ve ağa bağlı olan veya olmayan cihazlar üzerinde tam görünürlük sunuyor. Fortinet Güvenli SD-WAN ile şirketler cihaz sayısının kontrolsüz bir şekilde artmasının önüne geçebiliyor ve saldırı yüzeyinin tamamını korumak için tüm sınırlarda (edge) tutarlı bir şekilde tek bir politika uygulayabiliyor.
  • WAN Sınırını Korumak: Güvenlikten güç alan ağ yaklaşımını kullanan Fortinet Güvenli SD-WAN SD-WAN’ı, yeni nesil güvenlik duvarını (NGFW) ve gelişmiş yönlendirme (routing) özelliklerini bir araya getirerek WAN mimarisini kolaylaştırıyor, operasyonel verimliliği artırıyor, ağın içinde ve dışında tutarlı bir güvenlik sunuyor. Bunların tamamı da tek bir işletim sistemiyle, FortiOS ile yapılıyor. Sektördeki tek SD-WAN ASIC ile şirketler tüm bu özelliklere yüksek performansla sahip olabiliyor.
  • Şube Ağlarını Birleştirmek ve Korumak: Fortinet Güvenli SD – Branch, Fortinet Güvenli SD-WAN’ın özelliklerini tüm şube ağına sunarak uzaktaki bir şubenin en iyi şekilde korunmasını ve yönetilebilmesini sağlıyor. Güvenli SD-Branch’in temel bir bileşeni olan Güvenli SD-WAN, müşterilerin farklı konumlarda güvenliği, WAN’ı, LAN’ı ve WLAN’ı birleştirmesini sağlıyor.
  • Bulutta Güvenli Bağlantı Oluşturmak: Çoklu Bulut için Fortinet Güvenli SD-WAN, hibrit veya çoklu bulut stratejisini tercih eden kurumlar için çoklu bulutta yaşanan bağlantı  zorluklarını gideriyor ve bulutun içinde ve bulutlar arasında güvenlik, hızlı bağlantı ve yüksek performans sunarak bulutta güvenli bağlantı oluşturmayı kolaylaştırıyor.
  • Tüm Ölçeklerde SD-WAN Sunmak: Çalışmanın yapısı değişiyor, dijital dönüşüm devam ediyor ve şirketler hibrit ve çoklu bulut stratejilerini kullanıyor. Bu yüzden ana merkez, şube, bulut ve home ofis gibi her yerde SD-WAN sunabilme imkanı hiç olmadığı kadar önemli hale geliyor. 10.000  konumakadar ölçeklenme imkanı ve tek ekrandan yönetim özelliği sayesinde büyük ölçeklerde bile yönetim kolaylığı arayan küresel şirketler, operasyonel verimliliğini artırmak için Fortinet Güvenli SD-WAN’ı kullanabiliyor. Fortinet, boyutu ne olursa olsun herhangi bir şirketin gereksinimlerini karşılayabilecek, ölçeklenebilir, esnek bir Güvenli SD-WAN çözümü sunuyor ve sunmaya da devam edecek.

Fortinet Ürünler Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CMO’su John Maddison, konuyla ilgili şunları söyledi: “Beş yıl önce Fortinet olarak dünyanın dört bir yanındaki şirketlere tutarlı güvenlik ve yüksek performans sunmak için SD-WAN alanında güvenlikten güç alan ağ yaklaşımının öncülüğünü yaptığımızda sektöre de yön vermeye başladık. Güvenli SD-WAN inovasyonuna önem vermeyi sürdürmemiz sayesinde hibrit çalışma döneminde ZTNA’yı SD-WAN’a entegre eden ilk sağlayıcı olduk. 2021 WAN Sınır Altyapısı Gartner® Magic Quadrant™ raporunda ‘Lider’ olarak yer almamız da müşterilerin tüm sektörlerde ve kullanım alanlarında hizmete alma boyutu ne olursa olsun değişen ihtiyaçlarını güvenli, esnek ve ölçeklenebilir bir çözümle karşılama yeteneğimizi gözler önüne seriyor.”

Fortinet Müşterilerinin İhtiyacını Karşılamaya Devam Ediyor
Geçen yıl uzaktan çalışmaya hızlı bir geçiş yapılırken Fortinet Secure SD-WAN, dünya çapındaki yeni ve mevcut müşterilerinin yeni iş gereksinimlerine hızla uyum sağlamasını,  ağ içinde ve dışında bulundukları her yerden tüm kullanıcılar ve cihazlar için güvenli, tutarlı ve yüksek performanslı bağlantı sunmasını sağladı. Fortinet, müşterilerinin yalnızca mevcut gereksinimlerini karşılamakla kalmıyor, ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek yeni kullanım durumlarını desteklemek için oluşturulmuş Güvenli SD-WAN çözümü sunma kararlılığını devam ettiriyor.

Fortinet 2021’in başlarında iki yıl üst üste 2021 Gartner Peer Insights’ta WAN Sınır Altyapısı alanında Müşterilerin Tercihi oldu. Gartner Peer Insights Müşterilerin Tercihi’nde hem inceleme sayısı hem de genel kullanıcı puanları dikkate alınarak belirlenen profesyonel son kullanıcılar, bu pazardaki tercih ettiği  üreticileri öne çıkarıyor.

Ana Sayfa » Güvenlik/Koruma » Fortinet, Gartner Magic Quadrant’ına göre icra becerisi en yüksek şirket olmaya devam ediyor