I’m looking for 3024 people için ücretsiz Steam Key’i şimdiden kapın!

I’m looking for 3024 people için ücretsiz Steam Key’i şimdiden kapın!

“I’m looking for 3024 people” adlı yeni alternatif gerçeklik oyunu

Hatırlarsanız, Bakodun Game Studios, yapımını yeni bitirdiği alternatif gerçeklik oyunu olan “I’m looking for 3024 people”‘ı oyun severlerin beğenisine sunduğunu duyurmuştuk. O günden bugüne önemli değişiklikler alan yeni alternatif gerçeklik oyunu şimdi Steam’de yayınlanmaya başlıyor. İşte detaylar…

Kısaca oyunun özelliklerini hatırlatmak isterim.

Oyun bir çok açıdan benzerlerinden ayrışıyor.

  • – Tamamı Replica Studios yapay zeka yazılımı ile seslendirildi.
  • – Oyunda görsel öğe bulunmuyor, oyuncular sadece işitsel bildirimler ile hareket edebilir.
  • – Hikaye gerçek dünya ile etkileşimli.
  • – Topluluk temelli bir görev var ve sadece 3024 kişi bu göreve katılabilir.
  • – Oyun ücretsiz fakat, 3024 kişiden biri olmak ve aşağıda bahsedeceğim turnuvaya katılmak için özel NFT’lerden birine sahip olunmalı.

Dikkat ederseniz yukarıda NFT’ye sahip olma zorunluluğunun üstünü çizdim zira oyun geliştirici şirket oyuncuların NFT içerikli oyunlara karşı tepkili olduğunu fark edince bu kararından vazgeçti.

Ayrıca ilk duyuruda oyunun ücretsiz olacağı belirtilmişti ve gelir modeli NFT tasarımından vazgeçilince; NFT adımı yerine klasik belli bir ücretlendirme yoluna gidildi. Ancak oyun fiyatı korkutacak kadar çok değil.

 

I’m looking for 3024 people oyunu önümüzde Cuma günü (3 Şubat 2023)  Steam’den yayınlanıyor!

Yukarıda belirttiğimi gibi NFT ile sadece 3024 kişiye verilecek ayrıcalık şimdi değiştirilerek oyuna sahip olan herkese verildi. Oyuna Steam’den sahip olan herkes oyunun ana görevi olan “slot işleme” görevine dahil olabilecek. Bunu oyun içinde değil, yazdıkları bir Discord botu sayesinde Discord sunucularından yapabilecekler.

 

Oyun güncel haliyle Steam’de ücretli dağıtılacak ve fiyatı?

  • Yurt dışı fiyatı 19,99 dolar.
  • Türkiye fiyatı 20 TL olacak.

 

Ancak ilk haberimizde oyunu ücretsiz dağıtacağımızı söylediğimiz için 3 Şubat’a kadar TTALK kodu ile [email protected] adresine mail atan herkese oyunu ücretsiz edinebilecekleri Steam Key’i gönderecekler!

Mail atarken başlığa TTALK yazıp göndermeniz önemli ve yeterli. 24 saat içinde key’i gönderecekler. Oyunun yayınlandığı gün de oyuna erişebilecekler.

 

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Oyunu nasıl geliştirdikleri ve yukarıda bahsettiğim güncelleştirmeleri yaparken ne aşamalardan geçtiklerini ise  bir devlog videosu ile anlattılar. İngilizce devlog’a buradan ulaşabilirsin.

 

Oyun hakkında

Ölen bilgisayar mühendisinin (Frank) tek bir amacı vardı, daha önce çalıştığı şirketin gerçek yüzünü ortaya çıkarmak. Artık bu görev bir hacker’a (anonym52) ve 3024 kişiye bağlı.

Hikaye

1974 yılında bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan Frank, bir teknoloji Ar-Ge şirketinde işe başlayabildiği için çok heyecanlıydı. Fakat iki yıl sonra bu şirkette farkettiği şey düşüncelerini tamamen değiştirecekti. Bu yerde geliştirilen teknoloji insanların yararları için değildi. Buradaki insanlar, başka insanların vahşi zevkleri için katlediliyordu. Frank bu durumu anladığı an işinden istifa etti ve bu şirketin içinde dönen olayları tüm dünyaya ifşa etmek için çalışmalarına başladı.

1994 yılına gelindiğinde Frank hala bu şirketin peşindeydi. Ama kendisine pankreas kanseri teşhisi konulmuştu ve çalışmalarını bir sonuca ulaştırmak için yeterli zamanı kalmamıştı. Bunun için elde ettiği tüm belgeleri internetin derinliklerine yükledi ve birinin bir gün onları bulmasını ve çalışmalarını devam ettirmesini ümit etti.

2002 yılında, bu belgeler anonym52 takma adlı bir hacker tarafından bulundu. anonym52, 20 yıllık çalışmasından sonra 2022 yılında, Frank’in 1996 yılına kadar elde ettiği belgeleri ve kendisinin bu zamana kadar elde ettiği belgeleri www.frankscomputer.online web sitesine koydu. Artık Frank’in yarım kalan görevini bitirebilecekti. Ancak bu sadece anonym52’nin altından kalkabileceği basit bir görev değildi. Bunun için 3024 kişiye daha ihtiyacı var.

Gameplay

“I’m looking for 3024 people” Bakodun Game Studios tarafından geliştirilen bir alternatif gerçeklik oyunudur. Bu macerada; Frank ve anonym52’nin geliştirdiği bir hack programını kullanarak şirkete sızman, sızdırılan belgeleri incelemen ve sana ait görevleri yerine getirmen gerekecek.

Oyuncular www.frankscomputer.online/the-mission adresine giderek tüm hikayeyi öğrenebilir ve ücretsiz olarak oyunu indirebilirler.

Oyunun hikayesi bir döngü içerisinde ilerliyor ve bu döngüyü kırmak oyunun ana görevidir. Bu görev, 3024 adet slot işlemini tamamlamaktan oluşuyor ve bunu sadece 3024 farklı kişi aynı anda yaparak çözebilir. Slot işlemini gerçekleştirmek için oyuncuların 3024 özel NFT’den birine sahip olması ve Discord sunucusundaki talimatları izlemesi gerekir.

Oyunda görme yetisi alınmış bir deneği kontrol ediyoruz. Oyuncu, ancak duyduğu yönergeleri takip ederek oyunu bitirebilir. Deneğin bulunduğu yerden mümkün olduğunca çabuk çıkarılması gerekiyor.

Geliştirme süreci

Oyunu 1,5 yılda Buildbox oyun motoru ile geliştirdik. Tüm İngilizce seslendirmesi Replica Studios’un yapay zeka yazılımı ile yapıldı. Alternatif gerçeklik türüne sağdık kalarak, gerçek dünya ile etkileşimli bir hikaye oluşturduk. Bunu yaparken Türkiye’den insanlar, hikayeler ve konumlar eklemeyi de ihmal etmedik

Sistem gereksinimleri

– 240 MB Free Disk Space
– Windows 7 x64
– 2 GHz CPU
– 4 GB RAM
– OpenGL 2.0
– OpenAL

Oyun dili: İngilizce

Oyunu, itch.io veya www.frankscomputer.online web sitesinden ücretsiz indirebilirsin.

En Önemli Detayı Sona Sakladım, Ödüllü Turnuva Yapısı!

Oyun için bir turnuva düzenliyor. Oyunda görme yetisi alınmış bir deneği kontrol ettiğiniz için siz de hiç bir şey göremeyeceksiniz. Duyduklarınıza göre hareket edip oyunu bitirmelisiniz. Bu açısıyla oyun diğer görsel içerik barındıran oyunlardan biraz farklılaşıyor. Oyunu herkes farklı sürelerde ve her defasında daha hızlı bir şekilde bitirebilir.

Oyunu en hızlı bitiren ilk 100 kişiye toplam $20.000 para ödülü dağıtalacağını da belirtmekte fayda var.
Turnuva ayrıntılarına bu sayfadan ulaşabilirsin.

İndirme linkleri

www.frankscomputer.online ve itch.io adreslerinden oyun indirilebilir. itch.io widget yerleştirme kodunu almak için buraya tıklayın.

Ana Sayfa » Oyun Dünyası » I’m looking for 3024 people için ücretsiz Steam Key’i şimdiden kapın!