Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması başladı!

Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması başladı!

Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması başladı!

Pardus Gönüllüleri Topluluk Portalı Yarışmaları kapsamında düzenlenen Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması 15 Mayıs’ta başladı. Pardus 21 Dolunay temalı yarışmada ön elemenin ardından topluluk tarafından oylanacak tasarımlardan kazanan çalışma Pardus 21.3 güncellemesiyle ana ekranda yüklü gelecek ve Pardus depolarında yerini alacak.

TÜBİTAK ULAKBİM Pardus Projesi ve Pardus Gönüllüleri Topluluk Portalı işbirliği ile düzenlenen Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması’na 15 Mayıs – 15 Haziran 2022 tarihleri arasında  gonullu.pardus.org.tr/yarismalar adresinden başvurabilirsiniz.

Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması, açık kaynak kodlu yazılımlara ilgi duyan, Pardus 21’i merak eden, Pardus’a katkı sağlamak isteyen tüm gönüllülerin katılımına açık. Yarışmada Pardus 21’in en son sürümü üzerinde arka plan tasarımı yapılacak, Pardus 21 ana teması olan Dolunay temasına sadık kalınarak tasarlanması beklenen arka plan tasarımları Pardus 21.3 ile seçili gelecek.

Yarışmada katılımcılardan, öncelikle bir son kullanıcı olarak Pardus işletim sisteminin görünümü adına öneriler sunmaları ve arka plan tasarımı geliştirmeleri isteniyor. Pardus ve açık kaynak kodlu tüm özgür yazılımlar gücünü topluluğundan alıyor.

Yarışmaya katılmak için son gün 15 Haziran 2022.

 

 

Ana Sayfa » Yazılım » Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması başladı!