TCL Mobil, 2022 yılına hız kesmeden yeni ürünlerle giriyor

TCL Mobil, 2022 yılına hız kesmeden yeni ürünlerle giriyor

2021 yılında ülkemizde yerli üretime başlayan TCL Mobil, 2022 yılına hız kesmeden yeni ürünlerle giriyor

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği şirketlerinden biri olan TCL, 2021 yılında Türkiye’de başlattığı yerli üretim stratejisi sayesinde üstün teknolojik özelliklere ve premium kullanıcı deneyimine sahip ürünleri erişebilir fiyatlarda kullanıcılara sunuyor. 

IDC Türkiye’nin açıkladığı verilere göre TCL, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde mobil telefon pazarında yüzde 5’lik pazar payına ulaşarak 6. sırada yer aldı. Şirket, 2022 yılında piyasaya süreceği yeni ürünlerle ekosistemini daha da büyüterek, Türkiye’deki gücünü artırmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği üreticilerinden biri olarak Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 160’ı aşkın ülkede ürün ve çözümlerini tüketicilere ulaştıran TCL, IDC verilerine göre üçüncü çeyrekte yüzde 5’lik bir pazar payına sahip olarak akıllı telefon pazarında 6. sırada yer aldı. Türkiye’de akıllı telefon, tablet, akıllı saat ve modem gibi farklı ürün gruplarında uzun zamandır faaliyet gösteren TCL, yerli üretim çalışmalarıyla 2021 yılında ‘Made in Türkiye’ etiketine sahip 3 modeli erişilebilir fiyatlarla kullanıcılarla buluşturdu. TCL, 2022 yılında Türkiye’deki ekosistemini güçlendirmek ve yerli üretimini artırmak için şimdiden gerekli adımlarını atmaya başladı.

TCL’in 2021 yılındaki performansına dair değerlendirmede bulunan TCL Communication Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca şunları söyledi:

“Türkiye, TCL’in dünya çapında en çok önem verdiği pazarlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemiz, sahip olduğu stratejik konumuyla TCL markalı akıllı telefonların üretim üssü olma konumuna emin adımlarla ilerliyor. 2021 yılında TCL 20 SE ile başladığımız yerli üretim sürecimiz, TCL 20E ve TCL L7’nin de katılmasıyla kısa sürede genişledi. Premium deneyimler sunan gelişmiş teknolojileri kullanıcılara uygun fiyat etiketiyle ulaştırma stratejimiz Türkiye’de ilgiyle karşılanıyor. IDC’nin verilerine göre akıllı telefon pazarında çok kısa sürede 6. sıraya kadar yükselmemiz bunun bir göstergesi” dedi.

Emin adımlarla ilerliyoruz

Uzun süredir yaptıkları yatırımla Türkiye’deki daha fazla kullanıcının bir numaralı tercihi olmak için emin adımlarla yürüdüklerini belirten Tunca: “Üçüncü çeyreği akıllı telefon pazarında önemli bir sıçrama yaparak yüzde 5 pazar payıyla tamamladık. Şu an yolun başında olduğumuzu söyleyebilirim. Önümüzde ilerlemekten vazgeçmeyeceğimiz çok uzun bir yolumuz var. Bunun için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz ve hem ülkemize hem de kullanıcılarımıza değer katabilmek için planlamalarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de ülkemizdeki yatırımlarımızı artırarak, yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyattan kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

2022 planlarına da değinen TCL Communication Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca:

“2022, TCL için heyecan verici bir yıl olacak. Global stratejimiz kapsamında bir ekosistem markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Telefon, tablet, akıllı saat, modem, kulaklık başta olmak üzere zengin ürün portföyümüzü kullanıcılarımızla buluşturmak ve kullanıcılarımızın geçirdiği kaliteli zamanlarında daha fazla ürünümüzle yer almak için sabırsızlanıyoruz. Tablet kategorisinde olduğu gibi akıllı telefon alanında ve faaliyet gösterdiğimiz diğer segmentlerde de ilk sıralarda yer almak için çalışmalarımıza ara vermeyeceğiz” dedi.

Ana Sayfa » Güncel Teknoloji » TCL Mobil, 2022 yılına hız kesmeden yeni ürünlerle giriyor